چرا الان زمان مناسبی برای خرید مواد اولیه و افزودنی های پلیمری است؟

چرا الان زمان مناسبی برای خرید مواد اولیه و افزودنی های پلیمری است؟

ضا هامونی، عضو هیئت مدیره شمس جاوید اروند اظهار داشت: با توجه به تغییر دلار نیمایی از میانگین ماهانه به هفتگی، قیمت های پایه، با واقعیت های بازار، انطباق بیشتری پیدا کرده و آمار معاملات بورس کالا نشان می دهد، تولیدکنندگان، خریدهای خود را افزایش داده اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شمس جاوید اروند، هامونی با اشاره به نزدیک شدن بازار به روزهای پایانی سال، گفت: به صورت سنتی با نزدیک شدن به پایان سال، میزان تولید افزایش پیدا می کند، البته در سال گذشته و سال جاری، کرونا تأثیر زیادی بر این روال گذاشت، اما پایان سال 99، شرایط کمی متفاوت تر از سال گذشته است.

وی افزود: با تأیید واکسن کرونا و آغاز تزریق سراسری در کشورهای مختلف، چشم انداز همه‌گیری کرونا کاهش پیدا کرده و بازارهای جهانی هم بعد از کشف و تأیید واکسن، واکنش های مثبتی به این اتفاق نشان دادند به طوری که قیمت نفت تا 57 دلار هم بالا آمد و قیمت جهانی محصولات پتروشیمی هم افزایش قابل توجهی داشت.

به گفته عضو هیئت مدیره شرکت شمس جاوید، بعد از افزایش قیمت های جهانی، تغییر دلار نیمایی از میانگین ماهانه به هفتگی، قیمت های مواد پتروشیمی را واقعی کرد و بعد از امتناع خریداران در هفته پایانی دی، در هفته اول بهمن، شاهد افزایش قابل توجه معاملات در بورس کالا بودیم.

نکته‌ی مهمی که در این هفته و بعد از تغییر دلار نیمایی به هفتگی خودنمایی کرد، افزایش قیمت دلار است. بالا رفتن قیمت دلار به دنبال خود، افزایش قیمت دلار نیمایی را در پی خواهد داشت. لذا پیش بینی می شود هفته های آینده، شاهد افزایش خرید مواد اولیه از بورس کالا باشیم.

هامونی در پایان گفت: شرکت شمس جاوید اروند، به جز تولید انواع گرانول، افزودنی‌های پلیمری را هم وارد کرده و به فروش می‌رساند و در حال حاضر، محصول اپتیکال برایتنر یا OB1 از جمله محصولاتی است که با قیمت مناسب، به تولیدکنندگان عرضه می شود.