تولید بسته بندی مواد غذایی با استفاده از 75 درصد پلی استایرن بازیافتی

تولید بسته بندی مواد غذایی با استفاده از 75 درصد پلی استایرن بازیافتی

به گزارش گروه ترجمه و تولید محتوی صنایع پلاستیک، شرکت شیمیایی Eni، در حال گسترش دامنه محصولات ” چرخشی” خود، ساخته شده از مواد اولیه بازیافتی است. نمونه کارهای Versalis Revive اکنون شامل محصول جدیدی در بسته بندی مواد غذایی است که از 75 درصد پلی استایرن داخلی بازیافت شده پس از مصرف ساخته شده است. تولید بسته بندی مواد غذایی با استفاده از 75 درصد پلی استایرن بازیافتی یک گام مهم در راه تحقق اهداف اقتصاد چرخشی در صنعت بسته بندی مواد غذایی به شمار می رود.

این محصول که با نام Versalis Revive PS Air F از مجموعه یا سری محصولات ForEver یا همیشگی شناخته می شود، نتیجه همکاری ما بین Forever Plast، یک شرکت ایتالیایی پیشرو در بازیافت محصولات مصرف شده و تبدیل آنها به مواد اولیه با کیفیت بالا  و همچنین به عنوان بخشی از پروژه مشترک با بازیگران مختلف در زنجیره ارزش صنعت پلی استایرن نظیر شرکتهای Food Pro، Corepla و Unionplast ساخته شده است.

این همکاری باعث تولید ظرف یا سینی قابل بازیافت نوآورانه مناسب برای غذا شده که متشکل از پلی استایرن بازیافتی ساخته شده توسط شرکت های عضو و زیر مجموعه Pro Food است.

این سینی غذا از یک لایه داخلی شامل پلی استایرن بازیافتی Versalis Revive PS Air F – Series Forever و دو لایه بیرونی متشکل از پلی استایرن نو تشکیل شده است. این ساختار که به عنوان مانع عملکردی A-B-A شناخته می شود، تطابق تماس مواد غذایی و استانداردهای غذایی را تضمین می کند.

طراحی مانع عملکردی و آزمایش دقیق آن با همکاری انیستیتو فراون هوفر برای مهندسی فرآیند و بسته بندی موسوم به IVV که یک مووسسه آلمانی تحقیقاتی کاربردی آلمانی پیشروی آلمانی است که با صنایع مختلف این کشور برای تولید فناوری های مناسب برای به دست آوردن محصولات نوآورانه به بازار همکاری می کند، توسعه یافته است.

Versalis Revive PS Air F – Series Forever قرارست طی چند هفته ی آتی به بازارهای مصرف ارائه شود و هدف اصلی آن بازار بسته بندی گوشت و ماهی است.

این ماده قرارست به عنوان بخشی از اقتصاد چرخشی، محصولات قابل بازیافتی تولید کند که مدام در زنجیره ارزش پلی استایرن در حرکت باشند، و اهداف اقتصاد چرخشی که حفظ محیط زیست، رهایی از شر ضایعات محصولات پلیمری و عدم استفاده از منابع بکر هیدروکربنی آیندگان را محقق سازد.

لازم به ذکرست که بازیافت پلی استایرن تا همین چندی پیش، یک معضل در صنعت بازیافت به شمار می رود که با اهمیت یافتن نقش بازیافت در اقتصاد چرخشی به تازگی شاهد هستیم که شرکتهای گوناگون با فناوری های مختلف، اقدام به بازیافت این ماده پلیمری می کنند که قابلیت عمر طولانی مدت در طبیعت به صورت ضایعات را داراست و امروزه نسبت به سنوات قبل، بخش قابل توجهی از پلی استایرن تولید شده برای استفاده مجدد بازیافت شده و تبدیل به مواد اولیه با کیفیت بالا می شود.