تصاحب یک رای مستقل توسط اتاق بازرگانی در کمیته تخصصی پتروشیمی

تصاحب یک رای مستقل توسط اتاق بازرگانی در کمیته تخصصی پتروشیمی

به گزارش صنایع پلاستیک، رییس هیات مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران خبر از تصاحب یک رای مستقل توسط اتاق بازرگانی ایران در کمیته تخصصی پتروشیمی داد. قبلا رای این نهاد، یک چهاردهم یک رای بود.

سعید ترکمان، رئیس هیات مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران اعلام کرد: با توجه به حمایت‌های اتاق بازرگانی ایران و تهران و پیگیری‌های مستمر و نامه‌نگاری‌های گسترده‌ای که در این ارتباط صورت گرفت، در آخرین جلسه کمیته پتروشیمی ستاد تنظیم بازار، حق رأی اتاق بازرگانی به یک رأی واحد افزایش یافت و به این ترتیب، توانمندی اتاق بازرگانی در تصمیم‌سازی‌ها در این کمیته به دوبرابر افزایش یافت.

وی افزود: کسب این حق رأی از فرآیند پیچیده و دشواری برخوردار بود آن هم در شرایطی که تا پیش از این مصوبه، حق رأی واقعی اتاق بازرگانی یک‌چهاردهم از کل آرای مأخوذه بود .

به گفته سعید ترکمان دهنوی، با هماهنگی‌های بسیاری که صورت گرفته است و همکاری و همبستگی تشکل‌های صنایع پلیمری، بیش از نیمی از اعضا در کمیته به این تغییر رأی مثبت دادند که یک موفقیت برجسته به شمار می‌رود.

ناگفته نماند، عضویت سعید ترکمان در انجمن ملی صنایع پلیمر ایران و اتاق بازرگانی سمنان برای سنوات طولانی، این امکان را به وی داده است که بتواند در هر دو سو، یعنی هم در سمت تشکل های پلیمری و هم در سمت اتاق بازرگانی لابی کرده و یک اجماع ایجاد کند.

حال، که یک رای مستقل به اتاق بازرگانی تعلق گرفت، شایسته است اعضای صنایع پلاستیک که در این نهاد اقتصادی مهم غیردولتی حضور نسبتا خوب و قابل توجهی دارند، بتوانند از این مسیر خواستهای بخش های گوناگون صنایع پلاستیک را پیش ببرند.

فراموش نکنید که داشتن یک رای مستقل، در این قبیل کمیته ها بسیار حائز اهمیت است. برای نمونه اصولا علت خروج انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی از انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، { که البته به شکل عجیبی بازپس گرفته شد} همین مساله، یعنی تلاش برای در اختیار گرفتن رای مستقل برای این انجمن تفسیر شده بود. لذا، امیدواریم که فعالان صنایع پلیمری که در اتاق بازرگانی ایران و تهران یا سایر استانها حضور فعال دارند، از این موقعیت بهترین استفاده را ببرند.