تعویق 15 روزه اجرای طرح افق برای ثبت فاکتور فروش واحدهای تولیدی

تعویق 15 روزه اجرای طرح افق برای ثبت فاکتور فروش واحدهای تولیدی

به گزارش صنایع پلاستیک، روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، از جلسه هیات مدیره این انجمن با مهندس محسن صفدری که در حال حاضر ریاست دفتر صنایع غیرفلزی وزارت صمت را عهده دارست خبر داد. در این جلسه که به صورت مجازی برگزار شد، وی از تعویق 15 روزه اجرای طرح افق برای ثبت فاکتور فروش واحدهای تولیدی خبر داد.

به گفته این منبع، رییس دفتر صنایع غیرفلزی وزارت صمت، در جلسه هیات مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، خطاب به اعضای هیات مدیره، گفته است که طی جلسه ای که در ستاد تنظیم بازار برگزار شده است، قرار شده است که تا 15 روز دیگر به واحدهای تولیدی مصنوعات و محصولات پلیمری برای ثبت فاکتورهای الکترونیکی فروششان در سامانه جامع تجارت فرصت داده شود.

پیش از این ابتدای دی ماه، به عنوان آخرین فرصت برای ثبت فاکتورها در نظر گرفته شده بود و قرار بود که از این تاریخ فاکتورها برای تعیین سهمیه بهین یاب به صورت خودکار مورد استفاده قرار گیرند. به نظر می رسد به علت عدم حضور گسترده فعالان و واحدهای پلیمری، این امر 15 روز به تاخیر افتاده است.

توجه داشته باشید، که روز شانزدهم دی ماه آخرین فرصت برای ثبت فاکتورهای فروش و شرکت در طرح افق می باشد و بعد از آن این فرصت مجددا تمدید نخواهد شد. در طرح افق، سهمیه های بهین یاب، به جای روشهای دیگر، با استفاده از فاکتور فروشی که در سامانه جامع تجارت ثبت شده است، به صورت اتوماتیک یا خودکار تعیین می گردد.

در نتیجه اگر واحد تولیدی فعالی دارید که به خرید سهمیه ای از سامانه بهین یاب و بورس کالا نیاز دارید، نیازست حتما تا نیمه دی ماه 1399 فاکتورهای فروش خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کنید.